Siyasal Bilgiler Fakültesi Kütüphanesi sosyal bilimler alanında Türkiye’nin önemli bir uzmanlık kütüphanesidir. Kütüphanemizde Fakültemizin eğitim ve öğretimi ile ilgili alanlarda 130.000’ in üzerinde Türkçe ve yabancı dilde kitap bulunmakta ve kitap sayısı her geçen gün yurtiçi ve yurtdışından satın alınan ve bağış yolu ile gelen yeni kitaplarla artmaktadır.

Kütüphanemizde yine Fakültemizin eğitimi ve öğretimi ile ilgili alanlarda yurtiçi ve yurtdışı süreli yayınlar ve tarihi değeri olan gazete koleksiyonları bulunmaktadır. Bu koleksiyonumuzun sayısı 55.000 cilde ulaşmıştır. Bugün için Kütüphanemize 90 tanesi yurtdışından olmak üzere toplam 197 adet bilimsel dergi gelmektedir.

Kütüphanemizde çalışmak isteyenler için 300 kişilik modern bir Okuma Salonu, süreli yayınlar ve günlük gazeteleri takip etmek için “Hande Mumcu Okuma Salonu” ve istatistiki bilgiler içeren ekonomik raporlar çeşitli kaset ve CD-ROM’ların bulunduğu “Ali Çankaya Odası” okuyucuların sürekli hizmetindedir.

Kütüphanemize gelen yeni kitaplar ve süreli yayınlar düzenli olarak kataloglanmakta; katalog bilgileri  bilgisayar sistemine aktarılmaktadır. Araştırmacılar Kütüphanemizdeki kartotekslerden veya bilgisayarlardan yararlanarak istedikleri yayına ulaşabilirler. Bilgisayar sistemimizdeki katalog bilgileri internete de yüklendiğinden, bu bilgilere dünyanın herhangi bir yerinden de ulaşılması mümkündür.

Tamamen bilgisayar ortamında faaliyetlerini sürdüren Kütüphanemizde görevli personelimizin  yanısıra istekli öğrencilerimiz de yarı-zamanlı olarak kütüphane hizmetlerine katkıda bulunmaktadırlar. Kütüphanemizden yararlanma ilkeleri ve ödünç kitap alma koşulları ayrıntılı bir şekilde yönerge başlığı altında açıklanmıştır.

Kütüphanenin Çalışma Saatleri

Kitap Ödünç Verme Bölümü
Pazartesi – Cuma Günleri, Saat: 09:00 – 22:00

Okuma Salonu
Pazartesi – Cuma Günleri, Saat: 09:00 – 22:00
Hafta Sonu, 10:00 – 22:00

(Sınav dönemlerinde 24 saat açıktır)